İPUCU Salt likit normal elektronik sigarada kullanılır mı?

TheMalco

Aktif Üye
Tedarikçi
9 Eyl 2019
74 mesaj
71 beğeni
Balıkesir
#1
Salt Likit Normal Elektronik Sigarada Kullanılır mı?
Sıradan likitlerden farklı olarak içeriğinde baz nikotin yerine nikotin tuzu (salt nicotine) bulunan salt likit pod sistem elektronik sigaralar için üretilmiş bir likit türüdür. Kanda hızlı emilme özelliği bulunan ve normal elektronik sigara likiti çeşitlerine göre daha daha yumuşak içim ve daha tatmin edici bir kullanıcı deneyimi sunan salt likitler içim esnasında kullanıcılara pürüzsüz bir lezzet sağlar. Klasik elektronik sigara cihazlarında salt likit kullanımı önerilen bir durum değildir ancak yine de bu cihazlarınızda salt likit kullanmak istiyorsanız da bazı noktalara dikkat ederek normal bir elektronik sigara cihazında da salt likit tüketebilirsiniz.

Elektronik Sigara Cihazlarında Salt Likit Kullanımı
Sıradan bir elektronik sigara cihazında salt likit kullanabilmeniz için bazı detaylara dikkat etmeniz, likit ve cihaz detaylarını incelemeniz önemli. Örneğin kullanacağınız salt likitin mg seviyesinin 3mg/ml veya 6mg/ml gibi düşük seviyelerde olması gereklidir. Eğer salt likitinizin mg seviyesi 50 mg/ml 60 mg/ml gibi yüksek seviyelerde ise normal elektronik sigara cihazınızda salt likit tüketmemelisiniz.

Bununla birlikte elektronik sigaranızda bulunan atomizer mlt sigara içim ise cihazınızda salt likit kullanabilirsiniz ancak eğer ciğer çekim yapmak istiyorsanız salt likit kullanmamanızı öneririz. Elektronik sigara coil ohm seviyesi de 1 ohm ve yukarısında ise salt likiti sıradan elektronik sigara cihazında kullanabilirsiniz.

Sub-Ohm Elektronik Sigara Cihazında Salt Likit Kullanımı
JUUL benzeri pod mod elektronik sigara cihazlarının çoğu 1.2 ohm veya 1.8 ohm’dur. SUB ohm tankları ise 1 ohm’un altındadır ve bu bobinler (coiller) salt likit ile kullanıldığında çok yüksek hızda bir yanma gerçekleştirir. Bununla birlikte çok sert bir vuruş üretilebilir. Bu da elektronik sigara kullanıcısının sağlığına zarar verebilecek bir özelliktir. Eğer salt likit çeşidiniz yüksek miligram seviyesine sahip ise sub ohm mod cihazlar ile birlikte tüketilmesi sağlık açısından tehlike yaratabilir. Nikotin zehirlenmesi bu ikilinin bir arada kullanılması sonucu en sık yaşanan sağlık problemidir.

Bu tip zehirlenme ve sağlık sorunu vakalarını yaşamak istemiyorsanız ancak salt likitinizi yine de normal elektronik sigara cihazları ile birlikte tüketmek istiyorsanız çok düşük miligram seviyesine sahip ( örn: 3 -6 -9 mg ) salt likit çeşitlerini tercih etmenizi öneririz.