EĞLENCE Pod mod ķullananlar grubu

atrkylmz

Smoking is nothing vaping is everything.
Forum Yetkilisi
28 Ağu 2019
66 mesaj
80 beğeni
Başlıktan da anlaşıldığı üzere pod kullananların bilgi alışverişi yapabileceği bir konu başlığı açmak istedim.

Veiik Airo kullanıyorum. Kit içeriğinden çıkan kartuşları 1 haftadır kendim pamuk ve coil sararak kullanıyorum. Normalde kutu içeriğindeki kartuşların ohm değeri 1.20 ohm iken ben 32ga ni90 tel ile 1.30 ohm değerinde kullanıyorum.

Besleme problemi olmaması için de; pamuk olarak muji ve cotton bacon v2. prime denedim ve besleme sorunu açısından muji kullanmak daha mantıklı geldi.

İçimi gayet iyi..

rap06

Adalet mülkün temelidir 🇹🇷
18 May 2019
375 mesaj
365 beğeni
Salt base mi yoksa free base mi kullanıyorsunuz?

atrkylmz

Forum Yetkilisi
28 Ağu 2019
66 mesaj
80 beğeni
Besleme sorunu yaşıyor musunuz peki?
Ben cotton bacon prime v2 ile denediğimde besleme ile ilgili biraz sorun yaşadım ama özellikle mujide besleme sorunu olmuyor. Hatta 80/20 vg/pg de dahi besleme sorunu yaşamıyorum bu şekilde..

18 Ağu 2019
26 mesaj
35 beğeni
istanbul
Pod modlar için freebase likit kullanmak daha mantıklı. Bu konuda yakında çalışmamız olacak. Aslında salt nbase de bir sıkıntı yok fakat puf sayısına dikkat edilmeli. Kendim dahil bu konuya dikkat edeni görmedim yüksek nikotin oranına sahip bir likiti çok az miktarda kullanmak gerekli.

atrkylmz

Forum Yetkilisi
28 Ağu 2019
66 mesaj
80 beğeni
Pod modlar için freebase likit kullanmak daha mantıklı. Bu konuda yakında çalışmamız olacak. Aslında salt nbase de bir sıkıntı yok fakat puf sayısına dikkat edilmeli. Kendim dahil bu konuya dikkat edeni görmedim yüksek nikotin oranına sahip bir likiti çok az miktarda kullanmak gerekli.
Sizle daha önce alışveriş yapmıştık üstad hatırlarsanız. Sizden hep memnun kaldık. Yeni çalışmalarınızı da görmek isteriz.👍

The Collection Vape

Tedarikçi
Tedarikçi
3 Mar 2019
190 mesaj
377 beğeni
The Collection Vape Company - Ukraine
Merhabalar, yine bilgi paylaşmak adına kısaca tarihçesini ve şu an ki durumlarından biraz bahsedeceğim.

Pod Mod nedir ? Nasıl olmalı ? Neye dikkat etmeli ?

Aslında pod modlar işin atası olan klasik pen modların bir nevi new age (Yeni nesil) olan modelleri diyebiliriz. Peki nedir bu "Pen E Cig" ? Belki bir çoğu arkadaşımızın bilmediği, tarihçesini, nasıl olduğu ve mantığını tam anlamı ile bilmediği pen modlar, bir kaç örnek vermek isteriz
Bunların en meşhurlarından Türkiye ye giren, Red Kivi, İnnokin, Evod vs. gibi ürünlerdi. E sigaranın yaygın kullanılabilir ilk adımları diyebiliriz. Bir miktar pamuğa tel sarılı olan, (Mesh de olabilir) telden ve iki kutuba bağlı telin pamuk ile birlikte bir tank içinde olması ve altında pil ile besleyen kalem tipi E sigaralar. Tabi küçük bir hücre içinde olanlar, mini kartuşlu olan ve bir çok alternatif yapılar olmuştur. Daha sonrasında rahat sarılabilen ya da hazır sarılı coiller bulunan daha fazla tank ve pil kapasitesi olan ürünler yaygınlaşmaya başlamıştır.

Tabi gelişimi inanılmaz hızlı olan ve piyasaya alternatif ürünlerin o kadar fazla girmesi işin mantığını pek değiştirmedi, temel mantık yine iki kutup bir tel. Daha önceleri de bu konuda fikirlerimizi açıklamış ve bundan 1,5 yıl önce ilk pod modlar çıktığında saltlar için ciddi bir linç yorumları yapılmıştı özellikle Türkiye'de. Hatta ilk salt likiti "New Age" diye üretmiştik bile. Bunun sonuçlarının günümüzde geldiği noktayı da o zamanlar da ifade ettiğimiz zamanlarda nasıl kullanılması ve kimlerin buna müsait olduğunu da açıkca dile getirmiştik. Hatta bize "siz deli misiniz salt adam öldürür" diye sitem eden sözde "guru ve bilirkişi"ler bizi o zaman saçmalıyorsun demişti. İster istemez uzun yıllardır sektörde oluşumuzun vermiş olduğu tecrübe ile bazı durumları ön görebilme becerisi gelişiyor.

Gelelim pod mod nasıl olmalı sorusuna. Kullanacağınız ürünlerin temel özelliklerini tanımamız gerekiyor. Bu nedenle öncelikle MTL (Mouth to lung) sigara içimi olduğunu bilmemiz gerekiyor. Her üründe olduğu gibi sizin de içim şekliniz, puf sayınız ve sıklığınız tabi bu durumlarda hangi ürün alacağınızı da referans oluyor. Örneğin çok sık içim yapan birisi için önemli etken batarya olur iken, nadiren içim yapan birisi için aroma ve sıcak buhar soğuk buhar gibi konular daha ön plana çıkıyor. Eğer sıkı içiciyseniz önceliğiniz yüksek bir batarya gücüne sahip ürün olmalıdır. Yok ben arada iki fırt çekerim diyorsanız buhar, taşınabilirlik ve aroma isteğine cevap veren cihazlar tercih edilebilir.

Bununla birlikte, eğer gerçekten bir ofiste gün boyu dışarıya çıkmadan yoğun bir hayatınız var ise hazır kartuşlu al değiştir at gibi bir sistem belki daha çok işinize yarayacaktır. Yok ben kartuşa para vermem zamanım var ve bu benim için basit derseniz coilini kendinizin tekrar sarabileceğiniz bir ürün almanız doğru tercih olacaktır.

Piyasada pod mod almadan önce çinde 3-5 dolara üretilen ama sıradan basit, küçük, benim işimi görür ürünleri tercih ederken bir daha düşünmenizi isterim, Kartuşunu kullan at gibi basit pen modlar bir zaman sonra tank kısmı küçük olduğundan sarımı da bir hayli zor olmaktadır. Malum ülkemizde ki yasaklar nedeniyle kartuşlarını bulsanız bile fiyatı yüksek olma ihtimalini göz önünde bulundurun.

Önemli olan, bataryası yeteri kadar günü sonlandıracak güçte olması, kartuşun sarımı kolay en az 2 ml likit alabilen büyüklükte olması, yine kartuşun kendi imkanlarınız ile sarım imkanı olan ve yenilemesi kolay olan ürün tercih etmeniz en doğru yol olacaktır. Marka vermek yerine ürünü inceleyip bu bahsettiğimiz kıstaslara uygun pod seçimi yapabilirsiniz.

The Collection Vape

venomdr

Aktif Üye
23 Eyl 2019
35 mesaj
17 beğeni
Elazığ
Cümleten sa,
justfog minifit için hangi teli kullanmam gerekiyor?Malum 40-50 çeşit tel var piyasada.Konuyla ilgili bilgim de yok.

sucukludondurma

Sadece Buharcı
Yönetici
Forum Yetkilisi
27 Şub 2019
603 mesaj
1,494 beğeni
Cümleten sa,
justfog minifit için hangi teli kullanmam gerekiyor?Malum 40-50 çeşit tel var piyasada.Konuyla ilgili bilgim de yok.

Daha önce de yazmıştım, yineleyeyim; Nr r Nr tel öneririm. 32 awg tellerle satanlar da var ama onun bacakları da ısındığı için coil bacakların etrafındaki plastikler deforme oluyor. Fasttech'ten çok uygun sipariş verebilir

venomdr

Aktif Üye
23 Eyl 2019
35 mesaj
17 beğeni
Elazığ

sucukludondurma

Sadece Buharcı
Yönetici
Forum Yetkilisi
27 Şub 2019
603 mesaj
1,494 beğeni
Sen yazmayınca dedim herhalde bezdi bana mesaj yazmaktan 😃
Nr r nr tel ile ni 80 tel siparişi verdim,ikisini de deneyeyim bakalım,umutlu değilim ama inşallah yaparım.

Yok hocam neden yılayım :) Yardım etmek için açtık forumu.

Yapılamayacak bir şey yok, atla deve değil, yaparsınız. Videolar var, izleyin, bulamazsanız haber verin ben yardımcı olurum yine.

venomdr

Aktif Üye
23 Eyl 2019
35 mesaj
17 beğeni
Elazığ
Yok hocam neden yılayım :) Yardım etmek için açtık forumu.

Yapılamayacak bir şey yok, atla deve değil, yaparsınız. Videolar var, izleyin, bulamazsanız haber verin ben yardımcı olurum yine.
Yaptım galiba.
İki kartuş sardım,ilkinin pamuğu az oldu galiba çekince az buhar geliyor ama işimi görüyor.
İkincinin pamuklaması orjinali gibi oldu hatta yanlardan biraz pamuk bıraktım daha iyi emsin diye.Poda takmadan biraz çekim yaptım ilkine göre daha sıkı olmuş,1.6 ohma daha yakın.Likit koydum dinlenmeye bıraktım birazdan deneyeyim.
Çok sağol.

31 Eki 2019
9 mesaj
1 beğeni
Ankara
Hocam tavsiyeleriniz üzerine veiik airo aldım bugün elime ulaştı tabi sarım yapmaya alışık oldugumdan hemen sarım işine kalktım güzelde oldu ancak sıcak buhar istemiyorum. Bunun için önerebileceğiniz bir şey varmı tel veya ohm olarak. Soğuk buhar almak istiyorum.

Son düzenleme:

sucukludondurma

Sadece Buharcı
Yönetici
Forum Yetkilisi
27 Şub 2019
603 mesaj
1,494 beğeni
Soğuk buhar için yüksek ohm sarmayı deneyin. 1.6 hatta 1.8 ohm sarın. Zamanında evod eroll falan sarardık 2 ohm. Soğuk buhar, mis gibi olurdu.