LIKIT İyi bir likit pahalı olmak zorunda mıdır?

3 Mar 2019
1 mesaj
2 beğeni
Yerli likit firmaları orta üstü ve iyi bir likit ürettiklerinde yüksek fiyattan satmak zorundamıdır? Facebook e-sigara sayfalarında şakşakçıların maliyet hesabı yaparken, nbase fiyatını en pahalı sitelerden örnek alarak yapması, sanki üretici bu nbase leri 100ml alış fiyatına(perakende) alır gibi göstermesi, en ufak eleştiride çılgınlar gibi üreticiyi savunmaları, sizinde midenizi bulandırmıyor mu???

sucukludondurma

Sadece Buharcı
Yönetici
Forum Yetkilisi
27 Şub 2019
734 mesaj
1,656 beğeni
Likitin 4 ana girdisi var eğer siz yapacaksanız.
1. VG
2. PG
3. Nikotin
4. Aroma

Satış yapacaksanız ise o kalem sayısı da artmakta. Yukarıdaki 4 kaleme ek olarak;

5. Personel
6. Şişe
7. Etiket

gibi kalemler de ekleniyor. Nereden/nasıl/kaça temin ediliyor bilmiyorum ama ben her zaman içeriğine güvendiğim likitleri kullanma taraftarıyım. Aroma dahil hepsini kendim alıp yapıyorum, hem kendime hobi oluyor, hem içeriğinde ne var onu biliyorum hem de oranları kendime göre ayarlayabiliyorum.

3 Mar 2019
16 mesaj
9 beğeni
Yerli likit firmaları orta üstü ve iyi bir likit ürettiklerinde yüksek fiyattan satmak zorundamıdır? Facebook e-sigara sayfalarında şakşakçıların maliyet hesabı yaparken, nbase fiyatını en pahalı sitelerden örnek alarak yapması, sanki üretici bu nbase leri 100ml alış fiyatına(perakende) alır gibi göstermesi, en ufak eleştiride çılgınlar gibi üreticiyi savunmaları, sizinde midenizi bulandırmıyor mu???
Aslında miğde bulandıracak o kadar çok şey varken sizin söylediğiniz bence şak şak tayfalarından ziyade bilinçsiz tüketici örneği, piyasada var olan insanların sadece şak şak yüzünden bu en iyisidir dediği saçma sapan ürünler bulunuyor. Öncelikle maliyetlerinin hesaplanması ile birlikte işçilik, üretim maliyeti, stok maliyeti, alınan risk maliyetleri vs.vs. düşündüğünüzde işini hakkı ile yapanları tenzi etmek gerek, tabi bunun yanı sıra ne aldığını bile bilmeyen bilinçsiz tüketicileri de unutmamak lazım. Şimdi sorsalar bunun içinde ki A markası dese nasıl bir teste ya da incelemeye tabi tutup da anlayacak ? Böyle bir durum maalesef söz konusu olamaz. Ancak; tanınan, bilinen ve şartlarına güvenebileceğimiz üreticileri tercih etmek en doğrusudur. Çok sattığı en iyisi olduğu anlamını yüklemek sadece bilinçsiz tüketici davranışı örneğidir.
DIY lara gelince de Evdeyapılan (evyap) aldığımız içerikleri ne kadar sağlıklı olduğunu ve hangi marka ya da üretici olduğunu bilebiliriz ki ?

3 Mar 2019
69 mesaj
162 beğeni
Rusa verilen 100$ duj parasını hiçe sayıp yerliyle 50tl için pazarlığa oturmak gibi birşey buda.

Peki ama neden yerli likit? Neden yabancı likit değil.

Ya da ne bileyim, neden aromanın, nikotin, vg, pg maliyeti değil mesela?

Mesela litresi 2000 tl olan aromanın maliyeti sizce nedir? Hatta aromanın konduğu şişenin maliyeti nedir acaba. O şişeci günde 1000 tane üretip satıyorsa aylık ne kadar kazanıyordur? Ya onun hammaddesini satan fabrika......

Uzarrr gider böyle.

6 Mar 2019
95 mesaj
83 beğeni
Rusa verilen 100$ duj parasını hiçe sayıp yerliyle 50tl için pazarlığa oturmak gibi birşey buda.

Peki ama neden yerli likit? Neden yabancı likit değil.

Ya da ne bileyim, neden aromanın, nikotin, vg, pg maliyeti değil mesela?

Mesela litresi 2000 tl olan aromanın maliyeti sizce nedir? Hatta aromanın konduğu şişenin maliyeti nedir acaba. O şişeci günde 1000 tane üretip satıyorsa aylık ne kadar kazanıyordur? Ya onun hammaddesini satan fabrika......

Uzarrr gider böyle.
örnek 10 numara :D süriyelileri unuttunuz galıba :D

3 Mar 2019
69 mesaj
162 beğeni
Dün üretici bir arkadaşa da dedim. A, kalite, b kalite, c kalite hammadde kullanarakta olsa likit yapıp satanların hepsi cennetlik.

Sadece birilerinin zahmet edip dün bir mesajımda bahsettiğim sigara ve likitteki madde oranlarını karşılaştırmasını bekliyorum. o karşılaştırma ile tartıştığımız bir çok konu bence çöp olacak.