ATOMİZER Flash mı spica pro mu?

ŞanlıTürk

Yetkili
Forum Yetkilisi
4 Nis 2019
95 mesaj
81 beğeni
Arkadaşlar merhaba
Öncellikle spica pro kullanıyorum ama bir türlü boğaz vurumun dan zevk alamadım flash serisi düşünüyorum sizce beni spicaya göre beni vurumda doyururmu şimdiden teşekkür ederim

Raizo

Beşiktaş..!
Forum Yetkilisi
15 Mar 2019
81 mesaj
149 beğeni
Burda biraz atomizer yapısı, içim kalitesi ve beklenti devreye giriyor. Okuduğum kadarıyla pronun Boğaz vurumu fena değil, flash kullandım sevdiğim bir atomizer ama yorumdan anladığım kadarıyla size yeterli gelmeyebilir, seçenekler arasına kayfun lite plus v2, tilemahos armed, armed eagle, erlkonigin ekleyebilirsiniz. Hem aroma hem Boğaz vurumu hem pürüssüz içim olarak seçenekleri denemek gerekir.

rap06

Adalet mülkün temelidir 🇹🇷
Forum Yetkilisi
18 May 2019
345 mesaj
341 beğeni

ŞanlıTürk

Yetkili
Forum Yetkilisi
4 Nis 2019
95 mesaj
81 beğeni
Burda biraz atomizer yapısı, içim kalitesi ve beklenti devreye giriyor. Okuduğum kadarıyla pronun Boğaz vurumu fena değil, flash kullandım sevdiğim bir atomizer ama yorumdan anladığım kadarıyla size yeterli gelmeyebilir, seçenekler arasına kayfun lite plus v2, tilemahos armed, armed eagle, erlkonigin ekleyebilirsiniz. Hem aroma hem Boğaz vurumu hem pürüssüz içim olarak seçenekleri denemek gerekir.
Hocam siren 2 kullandım daha önce clapton tel yüksek coil sarımıyla mükemmel vurum alıyordum sonra ion rba aldım aroma için suan ondan memnunum ancak sireni sattıktan sonra vurum aramaya başladım bilirsiniz bu işler böyle hiç arkası gelmiyor 😀 spica da sadece tütün içiyorum aroma konusunda memnunum ancak vurumda hiç bir şey hissetmiyorum

13 Mar 2019
14 mesaj
28 beğeni
Arkadaşlar merhaba
Öncellikle spica pro kullanıyorum ama bir türlü boğaz vurumun dan zevk alamadım flash serisi düşünüyorum sizce beni spicaya göre beni vurumda doyururmu şimdiden teşekkür ederim
@sucukludondurma @omeringen hocalarım hali hazırda spica pro ve flash RTA kullanıyorlar onlar daha iyi anlatırlar.
Spica bana göre çok şişirilmiş bir ürün. FEV v4.5 veya Squape N ikilisinden birini tavsiye ederim. Squape N vurum ve aroma olarak; FEV ise bir tık daha az vuruma sahip (SQ N'ye kıyasla dedim bunu, piyasadaki yüksek vuruma sahip tanklardan biridir) ama buharı soğuk, az parçalı ve basit bir tasarıma sahip.

FEV için PDF kılavuzumuz mevcut, mutlaka göz gezdirin : https://turkeyvaping.org/threads/flash-e-vapor-fev.213/

ŞanlıTürk

Yetkili
Forum Yetkilisi
4 Nis 2019
95 mesaj
81 beğeni
Spica bana göre çok şişirilmiş bir ürün. FEV v4.5 veya Squape N ikilisinden birini tavsiye ederim. Squape N vurum ve aroma olarak; FEV ise bir tık daha az vuruma sahip (SQ N'ye kıyasla dedim bunu, piyasadaki yüksek vuruma sahip tanklardan biridir) ama buharı soğuk, az parçalı ve basit bir tasarıma sahip.

FEV için PDF kılavuzumuz mevcut, mutlaka göz gezdirin : https://turkeyvaping.org/threads/flash-e-vapor-fev.213/
Değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim.spicayı aldıktan sonra bende sizin gibi düşünüyorum şişirilmiş bir ato squape n ilke defa duyduğum bir ato diyebilirim

azash

Majör sever...
26 Mar 2019
39 mesaj
64 beğeni
Ankara
Flashin en sevdiğim yönü, coil üzerinde ki tortunun tekrar tanka sızarak likitin tadını zaman içerisinde değiştirmesinin mümkün olmaması. Tabi vida başları üzerine kısa pamuklamayla.

Dezavantajı ağır, büyük, uzun.
Bellcap veya camlı kısaltma kitiyle henüz deneyemedim.

Diğer dezavantajı hava ayarının esnek olmaması. Klon hava vida çeşitliliğiyle bu durum bir nebze telefi edilebilmesi olsa da ben tam damağıma uygun içim sıkılığıni yakalayamamistim.
Spica Pro da boğaz vurumu neredeyse tamamen kısıtlı hava girişinden kaynaklanıyor. Flash o kadar sıkı hale getirilirse spica dan çok daha dehşet bir vuruma sahip oluyor.

Squape Nduro vurum konusunda çok övgü alan bir atomizer. Ancak orjinali pahalı ve çalışan düzgün bir klonu ben duymadım şimdiye kadar.
@omeringen üstad çalışan bir Nduro klonu varsa minik bir bilgi rica ederim sizden.

13 Mar 2019
14 mesaj
28 beğeni
Klon hava vida çeşitliliğiyle bu durum bir nebze telefi edilebilmesi olsa da ben tam damağıma uygun içim sıkılığıni yakalayamamistim.
0.9mm vida gayet sıkı, daha da sıkısı pek içilebilir değil bence.
@omeringen üstad çalışan bir Nduro klonu varsa minik bir bilgi rica ederim sizden.
Ulton klonu mevcut bende. Nasıl bir bilgi lazım size ? :)
Garip bir durum ama 18mg tüketicisi olarak 12mg içebiliyorum bu tank ile. Ama FEV'e kıyasla gayet sıcak buharı.
Hava yüzüğü aynı zamanda paralel olarak beslemeyi de ayarlıyor. Yine aynı yüzüğü en sıkı durumdan sonra bir tık daha çevirirseniz besleme tamamen kapanıyor ve tank kısmını ayırabiliyorsunuz, yine aynı yüzüğü bir tık daha kapatırsanız hem besleme tamamen kapanıyor hem de tank kısmı sökülmez duruma geliyor (uçak yolculuğu veya titreşimli ortamlar, seyehat vb. için güzel). Şimdiye kadar gördüğüm en verimli, çok fonksiyonlu ve sorunsuz çalışan mekanik bir tasarıma sahip. Tasarımcının ellerini sıkmak lazım.

Son düzenleme:

ŞanlıTürk

Yetkili
Forum Yetkilisi
4 Nis 2019
95 mesaj
81 beğeni
Ozman flash 17 mi 23 mü önerirsiniz arkadaşlar birde illede besleme fitili olsun mu clon olarak hangisini önerirsiniz?
Değerleri bilgileriniz için tekrardan çok teşekkür ederim

azash

Majör sever...
26 Mar 2019
39 mesaj
64 beğeni
Ankara
0.9mm vida gayet sıkı, daha da sıkısı pek içilebilir değil bence.

Ulton klonu mevcut bende. Nasıl bir bilgi lazım size ? :)
Garip bir durum ama 18mg tüketicisi olarak 12mg içebiliyorum bu tank ile. Ama FEV'e kıyasla gayet sıcak buharı.
Hava yüzüğü aynı zamanda paralel olarak beslemeyi de ayarlıyor. Yine aynı yüzüğü en sıkı durumdan sonra bir tık daha çevirirseniz besleme tamamen kapanıyor ve tank kısmını ayırabiliyorsunuz, yine aynı yüzüğü bir tık daha kapatırsanız hem besleme tamamen kapanıyor hem de tank kısmı sökülmez duruma geliyor (uçak yolculuğu veya titreşimli ortamlar, seyehat vb. için güzel). Şimdiye kadar gördüğüm en verimli, çok fonksiyonlu ve sorunsuz çalışan mekanik bir tasarıma sahip. Tasarımcının ellerini sıkmak lazım.
İlk çıkan klonlari sorunluydu diye hatırlıyorum.
Zahmet olmazsa Ae dükkan ismi veya FT SKU alabilir miyim?

13 Mar 2019
14 mesaj
28 beğeni
Ozman flash 17 mi 23 mü önerirsiniz arkadaşlar birde illede besleme fitili olsun mu clon olarak hangisini önerirsiniz?
Değerleri bilgileriniz için tekrardan çok teşekkür ederim
PDF kılavuza göz atın mutlaka, ne alınmalı yazıyor.
İlk çıkan klonlari sorunluydu diye hatırlıyorum.
Zahmet olmazsa Ae dükkan ismi veya FT SKU alabilir miyim?
İlk klonlardan benimki de, sorunsuz çıktı ama şansıma. :) Uzun süredir ne AE'de ne FT'de ne de 2F'de stok yok hiçbir klon için. İkinciyi alamadım ben de bu yüzden.

sucukludondurma

Sadece Buharcı
Yönetici
Forum Yetkilisi
27 Şub 2019
487 mesaj
1,367 beğeni
Orijinal flash kullandım gayet iyiydi. Spica da kullandım ama aradığınız boğaz vurumunu karşılamaz sanırım. Bu konuda majör oldukça başarılı fiyatına göre. Çevrenizde majörü olan varsa kendi coilinizi sarıp deneyin, ne demek istediğimi anlarsınız.

Super Mario

Muhtar
Forum Yetkilisi
28 May 2019
431 mesaj
578 beğeni
Orijinal flash kullandım gayet iyiydi. Spica da kullandım ama aradığınız boğaz vurumunu karşılamaz sanırım. Bu konuda majör oldukça başarılı fiyatına göre. Çevrenizde majörü olan varsa kendi coilinizi sarıp deneyin, ne demek istediğimi anlarsınız.
Majör kargo Edip gönderen yok ki

ŞanlıTürk

Yetkili
Forum Yetkilisi
4 Nis 2019
95 mesaj
81 beğeni
Benim çevremdekiler genelde benden deniyor hocam 😀😀Edirnede pek e cig kulanan yok olsada buluşup birşeyler yapamıyoruz 😀